• INFORMATYKA

• 30.03.2023 11:45
          • Łączenie nauki wraz z zabawą z pewnością jest świetnym sposobem na wspieranie rozwoju najmłodszych. Robot Photon jest idealny do wprowadzenia dzieci w świat programowania, stymuluje logiczne myślenie oraz wyzwala pokłady kreatywnego myślenia. Uczniowie klasy IV na zajęciach z informatyki mieli okazję przypomnieć sobie w jaki sposób sterować Photonem, lekcja zaczęła się wyścigami robotów a zakończyła na prostym programowaniu. Roboty edukacyjne w naszej szkole zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, sprzęty z pewnością udowadniają, że wykorzystanie ich podczas lekcji jest to świetny sposób na wprowadzenie w świat nowych technologii i nauki.
          • DRUKARKA 3D

• 30.03.2023 11:49
          • Nasza szkoła dzięki udziałowi w programie "Labolatoria Przyszłości" posiada Drukarkę 3D. Takie świąteczne  cuda udało się wydrukować uczniom podczas zajęć.
          • Zajęcia z wykorzystaniem Robota Photon

• 30.03.2023 11:53
          • W tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich pasji, zainteresowań oraz umiejętności podczas zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Dziś dziewczęta z kl. II miały możliwość zapoznać się z niezwykłym robotem edukacyjnym – Photonem. Robotem można sterować za pomocą tabletu, na którym zainstalowana jest aplikacja. Dziewczęta uczyły się wszystkiego od podstaw – ruchów, kierunków, kolorów czy wykonywania poleceń wskazywanych na ekranie. Z uwagą śledziły każdy ruch robota. Śmiechom i radości nie było końca.

• WRZESIEŃ

• 15.02.2023 12:51
          • Dzięki kamerze mogliśmy nagrać uroczystości szkolne, które odbyły się w naszej szkole. Pasowanie Na Ucznia i apel z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
          • Język angielski

• 02.12.2022 11:33
          • Uczniowie klasy VI podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego utrwalali nazyw produktów spożywczych. Zajęcia połaczone były z programowaniem przy użyciu Robotów Photn, które zostaly zakupione w ramach programu "Labolatoria Przyszłości".
          • O PROGRAMIE

• 15.11.2022 11:03
          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Nasza szkoła, dzięki uczestnictwu w programie otrzymała:

Drukarkę 3D

Kamerę