• Kraków
      • Białowieża
      • 11 Listopada
      • Ślubowanie pierwszej klasy
      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
          • Harmonogram zwrotu podeczników

Biblioteka informuje, iż do dnia 13.06.2022 r. należy dokonać zwrotu wszystkich lektur wypożyczonych przez uczniów. Podręczniki uczniowie będą zdawać w następujących terminach:

KL. VI - 8:45 - 10:00

KL.VII - 10:15 - 11:30

KL.VIII - 11:30- 12:45

Kl. IV - 8:45 - 10:00

• Dzień Dziecka

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy oraz można jeść bezkarnie słodycze.

W naszej szkole z okazji Dnia Dziecka obył się turniej jeden z dziesięciu.

• Dzień Matki

Dzień Matki – to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.

Dzieci z klas I, II i III ten Dzień świętowały 27 maja. W każdej klasie odbyła się krótka część artystyczna. Dzieci słowami wierszy i piosenek wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Mamusiom. Mamusie były zachwycone popisami dzieci, na ich twarzach malowało się wzruszenie i duma ze swoich zdolnych pociech. Po wspaniałych występach Mamy otrzymały upominki z okazji ich święta.

• Bezpłatne badania dzieci

NIE nowotworom u dzieci

Fundacja Ronalda McDonalda i KATRYŃSKI FOUNDATION zapraszają w dniu 01.06.2022 roku dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

W czasie badań na pokładzie ambulansu obecni są Wolontariusze Fundacji Ronalda McDonalda. Badania są bezbolesne i bezpieczne. Czas potrzebny na badanie to około 15–18 minut. Po zakończeniu badań Rodzice otrzymują wynik oraz w razie konieczności poradę lekarską.

• Projekt „Narwiańska Akademia Wiedzy”

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole uczniowie z klas IV-VIII uczęszczali na zajęcia Koła Przyrodniczego, Koła Fizycznego oraz Koła Matematycznego.

Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach projektu „Narwiańska Akademia Wiedzy”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Oś Priorytetowa IX Rozwój Lokalny, Działanie 9.1 Rewitalizacja Społeczna i kształtowanie kapitału społecznego. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu zrealizowano następujące działania: przeprowadzenie 60 godzin zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe oraz kompetencje matematyczno-przyrodnicze, doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK, przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz wykorzystania narzędzi TIK, organizacja wyjazdów edukacy

• Wycieczka do kina

Uczniowie klasy II, III, V i VI SP w Radulach uczestniczyli w wycieczce do kina Hetman w Tykocinie. Obejrzeli film pt. "Za duży na bajki". Opowiadał on o chłopcu, który musiał zrobić wielki krok w dorastanie. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w lodziarni.

• Warsztaty plastyczne.

Dziś, dzieciaki z klas 0-III pod bacznym okiem Pani Magdy wykonywały niespodzianki dla swoich mam, które podarują im już niedługo - na Dzień Matki.

Po raz kolejny dziękujemy bardzo Pani Magdzie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tykocinie za zaangażowanie, cierpliwość i kreatywność.

• Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać ludziom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

• Turniej gry w kręgle

Uczniowie klas III-VI wybrali się na wycieczkę do kręgielni w Białymstoku. Wszyscy bardzo miło i aktywnie spędzili czas. Na wyjeździecie odbył się również Turniej Gry w Kręgle.

Medale otrzymali:

I miejsce - Michał Poławski

II miejsce - Natalia Sawicka

III miejsce- Zofia Żendzian

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

W Szkole Podstawowej w Radulach, uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które miały na celu przygotować uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza.

Podczas specjalnych pokazów uczniowie mogli poczuć się jak ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Utrwalali poznane już wcześniej numery alarmowe: 112, 999, 998, 997. Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu.

• Deklaracja dostępności

Poniedziałek 01.07.2024