• Kraków
      • Białowieża
      • 11 Listopada
      • Ślubowanie pierwszej klasy
      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
          • Wyjazd do KROKOSPOKO

​​​​​

Dwugodzinna zabawa czekała na dzieci z klas 0-III w Centrum Zabaw w Białymstoku. Uczniowie mieli dostęp do wszystkich atrakcji znajdujących się w środku: zjazd linowy, armatki, trampoliny, boisko do koszykówki i piłki nożnej, 4 rodzaje zjeżdżalni, wieża Spiderman'a.

Uśmiech na twarzach dzieci świadczył o udanej zabawie.

• Wycieczka do kina Helios

Uczniowie klas IV-VIII odwiedzili kino Helios. Wspólnie obejrzeli film familijny pt. "Tedi i szmaragdowa tablica". Po skończonym seansie uczniowi wybrali się na pyszne i zdrowie desery jogurtowe. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był udany wyjazd.

• PROJEKT MISJA-MUZEUM

Projekt ma na celu udostępnienie oferty edukacyjnej, wystawienniczej i artystycznej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, w tym jego siedmiu oddziałów (reprezentujących m.in. takie dziedziny jak sztuka dawna, sakralna, rzeźba, dziedzictwo historyczne), uczniom z podlaskich wsi i małych miasteczek, w tym uczących się w nich dzieciom uchodźców z Ukrainy. W pierwszym etapie przewidziane są wyjazdy edukatorów muzealnych do wybranych szkół i organizacja w nich specjalnych pokazów zajęć interaktywnych z wykorzystaniem dzieł o wysokiej wartości. W drugim, w siedmiu muzeach gościć będziemy uczniów z wcześniej odwiedzanych szkół. Będzie to dzień spędzony na wystawach i warsztatach muzealnych, w szczególny sposób aktywizujący dzieci z Ukrainy.

W 2022 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł 29 września.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

• Światowy Dzień Zwierząt

Jednym z najważniejszych w roku nietypowych świąt jest Światowy Dzień Zwierząt – uhonorowanie żyjących na naszej planecie istot. Wiele zwierzaków ma osobne święta, ale w tym jednym dniu możemy uczcić wszystkie jednocześnie.

Na szkolnej gazetce uczniowie umieścili zdjęcia swoich zwierząt.

• Wizyta policjantów

30.09.2022r. na zaproszenie Pani Kingi Potrzebko odwiedzili nas policjanci z Posterunku Policji w Tykocinie.

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

• Turniej Ringo

Klasyfikacja końcowa szkolnego Turnieju Ringo:

• Oliwia Ołdziej kl. VIII
            • Natalia Dąbrowska kl. VIII
            • Bartosz Sadowski kl. VIII
            • Kamil Sołowiński kl. VIII
            • Patryk Augustynowicz kl. VIII

• Izabela Moroz kl. VII
            • Martyna Marczak kl. VII
            • Lena Stec kl. VI
            • Natalia Sawicka
          • Projekt "Ekosfera nad Narwią"

Nasza szkoła bierze udział "Ekosfera nad Narwią" w ramach działania "Podlaskie lokalnie" Podlaski Instytut Kultury z dofinansowaniem Narodowe Centrum Kultury - uczniowie przygotowali piękne prace o bocianach, a gościem we wszystkich klasach był Adam Zbyryt - Człowiek z Puszczy - naukowiec, przyrodnik, popularyzator wiedzy i miłośnik bocianów.

• Karate dla dzieci

Drodzy Rodzice,

Jest możliwość aby w naszej szkole odbywały się dodatkowo płatne zajęcia z karate. Więcej szczegółów uzyskają Państwo, gdy zbierze się grupa chętnych osób. Na zapisy czekamy do 16.09.2022r.

• Profilaktyka chorób zakaźnych.

W ramach kampanii „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych” zostaną przeprowadzone przez wychowawców klas zajęcia uświadamiające uczniom potrzebę dbania o własne zdrowie oraz kształtujące umiejętności niezbędne do ochrony zdrowia. Zaplanowana kampania ma na celu przekazanie uczniom informacji dotyczących chorób zakaźnych oraz sposobów zapobiegania im.Podczas zajęć wykorzystane zostaną materiały edukacyjne przygotowane Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi, a w tym w szczególności materiały informacyjne, filmy edukacyjne oraz kolorowe ulotki.

• Dzień tańca

Pani Magdalena Sokólska prowadziła warsztaty taneczne, które zostały zrealizowane w ramach projektu Etno Polska przez Port Kultury w Tykocinie. Dzieci i młodzież z naszej szkoły poznały podlaski taniec "Łysy".

• Deklaracja dostępności

Poniedziałek 01.07.2024