• Kraków
      • Białowieża
      • 11 Listopada
      • Ślubowanie pierwszej klasy
      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
          • Warsztaty plastyczne

W klasach 0-III odbyły warsztaty plastyczne, które poprowadziła Pani Magdalena Sobolewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tykocinie.

Dzieci wraz z Panią Magdaleną wykonały upominki dla Mamy i Taty z okazji zbliżającego się święta.

• Dzień Piżamy

4 maja uczniowie naszej szkoły spędzili dzień w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy.

Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach.

• Budowa sali gimnastycznej

W Szkole Podstawowej w Radulach odbyła się sesja Rady Miejskiej. Budowa sali gimnastycznej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej w Radulach staje się rzeczywistością. Ksiądz Arkadiusz Ryłka poświęcił teren budowy. Pan Burmistrz Mariusz Dudziński , Pani Dyrektor Ewa Kaczorowska oraz Radni symbolicznie wbili łopatę pod budowę sali gimnastycznej.

• Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, jednocześnie największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego.

Tradycyjnie, nasza szkoła przyłączyła się do działań promujących ekologię. Uczniowie wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, podczas której zbierali śmieci w wyznaczonych rejonach.

• Prace konkursowe

Prace uczniów biorące udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym Tuliszkowski Talent Show.

"Tajemniczy ogród" - Hanna Matyszewska klasa IV

"AleA Aqarius" - Amelia Stawecka klasa IV

"Harry Potter" - Magdalena Matyszewska klasa II

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - Gabriela Stawecka klasa II

• Teatr Zamaskowani przedstawienie pt. "Rudi na wiosennym koncercie"

Gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Zamaskowani, którzy zaprezentowali naszym uczniom przedstawienie pt. "Rudi na wiosennym koncercie". Aktorzy w bardzo zabawny sposób przenieśli uczniów do świata przygód odchodzącej Pani Zimy i budzącej się do życia Pani Wiosny oraz małego liska o imieniu Rudi, który nie potrafił śpiewać. Na szczęście mały bohater nie został z tym problemem sam. Pomogła mu Pani Wiosna, która udzieliła mu kilku cennych rad. Dzieci podczas tej wspaniałej lekcji dowiedziały się, że nie można się poddawać, należy pomagać sobie nawzajem, być dobrym, uczynnym i zawsze wspierać się nawzajem.

• Warsztaty z projektowania w Canvie

Dnia 19 kwietnia uczniowie klas IV-VIII wzięły udział w warsztatach, które miały na celu pokazanie wielozadaniowości intuicyjnego programu Canva. Program ten to narzędzie do projektowania graficznego online, z jego pomocą można tworzyć prezentacje, plakaty, wizytówki i wiele innych. Uczniowie poznali możliwości Canvy a także samodzielnie zaprojektowali plakaty z okazji Dnia Ziemi. Warsztaty poprowadziła Magdalena Kurowska z Portu Kultury w Tykocinie, serdecznie dziękujemy za ogrom przekazanej wiedzy.

• Laboratoria Przyszłości - informatyka

Modelowanie 3D to planowanie przestrzeni. To wizualizacja w przeznaczonych do tego programach. Dzieci mogą nie tylko korzystać z gotowych modeli i łączyć je ze sobą, ale również tworzyć własne obiekty bazując na bryłach, takich jak kula, stożek, graniastosłup itd.

Właśnie te umiejętności rozwijali uczniowie podczas zajeć informatycznych, przy pomocy programu do modelowania 3D - Tinkercad. Zrobiliśmy też kalibrację drukarki a także wydruk testowy. Druk 3D to nie tylko wykorzystywanie nowoczesnej techniki do zdobywania wiedzy, to też dobra zabawa! :)

• "Trzymaj formę!"

Klasa VIII wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!". Jest on współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Uczniowie z pomocą pielęgniarki pani Ani Kurzawskiej i pani Katarzyny Urbanek wykonali zdrowe kanapki, sałatkę owocową i pełne witamin owocowe koktajle.

• Góra Grosza XXIII edycja

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom zaangażaowanym w akcję "Góra grosza". Wspólnie uzbieraliśmy kwotę 608,32 zł.

"Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie".

• Wielkanocne warsztaty plastyczne

W klasach O- III odbyły warsztaty plastyczne, które poprowadziła Pani Magdalena Sobolewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tykocinie.

Dzieci wraz z Panią Magdaleną wykonały wielkanocne prace plastyczne. Po raz kolejny były to kreatywne zajęcia, które bardzo zaangażowały wszystkie dzieci.

Bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty!

• Deklaracja dostępności

Sobota 29.06.2024