• Kraków
      • Białowieża
      • 11 Listopada
      • Ślubowanie pierwszej klasy
      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
          • "Cyberlekcje"

W dniu 21.09.2023r. w uczniowie klas IV-VIII mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych w ramach projektu „ Cyberlekcje”, który powstał w ramach współpracy Ministra Cyfryzacji oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego.

Projekt ten ma na celu przekazać dzieciom i młodzieży zasady i wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się w internecie. Ma on pomóc również usystematyzować wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także nauczyć mądrego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. Na zajęciach omawiane były treści dotyczące cyberprzemocy. Dzieci dowiedziały się między innymi jak sobie radzić, gdy doświadczasz przemocy w internecie:

• Wizyta strażaków

W dniu 19 września 2023 r. na zaproszenie pani pedagog Kingi Potrzebko, przyjechali do nas strażacy z Jednostki Straży Pożarnej w Jeżewie Starym. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa oraz zapobiegania powstawaniu pożarom - w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci, udzielania pierwszej pomocy oraz przybliżenie pracy strażaka.

• Wyprawka

Wyprawka ucznia klasy O – rok szkolny 2023/2024

• ryza papieru ksero A4

• blok techniczny biały A4 2 szt.

• blok techniczny kolorowy A4 2 szt.

• 1 zeszyt w 2 linie (z czerwonymi liniami podstawowymi) 16 - kartkowy

• 1 zeszyt w kratkę 16 – kartkowy

• farby plakatowe – 12 kolorów (proszę nie kupować kolorów pastelowych)

• FESTYN - FOTORELACJA

4 czerwca po raz kolejny odbył się w Radulach Rodzinny Festyn Sportowo – Rekreacyjny. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „Żyj zdrowo – na sportowo”.

Impreza miała miejsce na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Radulach
            i była skierowana do uczniów, rodziców i mieszkańców okolicznych wsi i całej gminy Tykocin.

• Dzień Dziecka

Tradycyjnie pierwszego czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. To jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni, ponieważ uczestniczą w różnych atrakcjach organizowanych w szkole.

Dla uczniów klas IV-VIII przygotowany został Turniej "1 z 10" oraz Turniej Ringo. Dzieci z młodszych klas wyszły na lody, spędzały słoneczny dzień na pikniu na szkolnym boisku, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Na wszystkich czekało ognisko, na którym pieczone były kiełbaski.

• Dzień Młodego Pszczelarza

W dniu 30 maja uczniowie klasy VII uczestniczyli w Dniu Młodego Pszczelarza w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie.

Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów na temat "Życia pszczół” oraz "Znaczenia pszczół w przyrodzie".

Był to również dzień otwarty, na którym uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną. Czekało na nich również wiele atrakcji min.: wystawa maszyn rolniczych, przejażdżka koniem, degustacja dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokaz sprzętu wojskowego.

• Dzień Mamy i Taty

26 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Do szkoły przybyli Rodzice, dla których dzieci przygotowały z serca płynące życzenia. Po występach wszyscy uczniowie wręczyli Rodzicom przygotowane prezenty.

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

W Szkole Podstawowej w Radulach uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które miały na celu przygotować ich do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Podczas specjalnych pokazów uczniowie mogli poczuć się jak ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu.

• Deklaracja dostępności

Sobota 29.06.2024