• 81 rocznica powstania w Getcie Warszawskim

• 19 kwietnia 2024 roku obchodzimy 81. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. Obchodom po raz dwunasty towarzyszy akcja społeczno-edukacyjna Żonkile.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile.

• Nagrody w wojewódzkim konkursie twórczości plastycznej "Krajobraz Polski"

• Nasi uczniowie i uczennica brali udział w uroczystościach rozdania nagród za udział wojewódzkim konkursie twórczości plastycznej "Krajobraz Polski". Cała uroczystość odbyła się w MDK Białystok.

Mateusz Rakowicz i Paweł Kluczyński - zajęli III miejsca uzyskując tytuł Laureata

Jan Nartowicz - otrzymał nagrodę

Helena Kulikowska- otrzymała wyróżnienie

Prace naszych uczniów pozostały w galerii w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

• Wyjazd do Jumper Parku w Białymstoku

• Dziś dzieci z klasy I -III wzięły udział w zajęciach sportowych z instruktorem w Jumper Parku w Białymstoku. Nudy nie było, a wypieki na policzkach świadczą o udanej zabawie.

• Lekcja języka polskiego w klasie V

• Nektar, ambrozja, owoce i inne smakołyki znalazły się dzisiaj na stole podczas uczty na Olimpie, jaką wydali bogowie greccy, w których wcielili się uczniowie kl. 5. Spotkanie z mitologią na lekcjach języka polskiego stało się inspiracją do zorganizowania takiej właśnie uczty. Bogowie zaprezentowali się w pełnej krasie, opowiedzieli o sobie, odgrywali scenki.

Uczta sprzyjała niezwykłym przeżyciom, integracji uczniów, a także była sposobem do podsumowania wiedzy dotyczącej mitologii.

Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc w stworzeniu pięknych kreacji.

• Turniej "1 z 10" w klasie I

• Turniej "1 z 10" w klasie 1.

Uczniowie rywalizowali długo, co potwierdza ich wysoką wiedzę z różnych dziedzin nauki. Walka była wyrównana i sprawiła dzieciom mnóstwo wrażeń i radości. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy mieli odwagę wziąć udział w turnieju.

• Wymiana kartek świątecznych

• Uczniowie klas II i III uczestniczyli w ogólnopolskiej wymianie kartek wielkanocnych, której celem było poznanie symboli świąt Wielkiej Nocy w krajach anglojęzycznych oraz połączenie ich z symboliką swojego regionu.

Tak oto powstały koszyczki pełne pisanek, kurczaków, słodyczy i baranków przeplecione herbem Tykocina, bocianami z Pentowa, czy też podlaskim królem puszczy- żubrem.