Aktualności
Dzień Narodowości w SP Radule
Rajd rowerowy
Konkurs z okazji English Language Day
- 20
Konkurs z okazji English Language Day
Za nami wyjątkowy konkurs związany z obchodami English Language Day. Wybór zwycięzców nie należał do łatwych- wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i dopracowane
Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Ewa Kaczorowska, a dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody, mogliśmy dodatkowo docenić zaangażowanie i talent naszych uczniów
A oto laureaci:
Klasy 0–3 – „The Union Jack”
1. Marysia Rzędzian, kl. 1
2. ex aequo: Hania i Oskar Nartowicz, kl. 1
3. Małgosia Jakimiec, kl. 3
Wyróżnienia:
Maja Czyżewska, kl. 1
Ola Jakimiec, kl. 1
Iza Matyszewska, kl. 2
Marek Kavalchuk, kl. 2
Klasy 4–8 – lapbook „The United Kingdom”
1. Magda Matyszewska, kl. 5
2. Natalia Dworakowska, kl. 7
3. Marysia Babińska, kl. 6
Wyróżnienia:
Hania Matyszewska, kl. 7
Zosia Babińska, kl. 6
Gratulujemy wszystkim uczestnikom- jesteśmy pod wrażeniem Waszej kreatywności i zaangażowania!
Konkurs plastyczny ,,Straż Pożarna w akcji ratowniczo-gaśniczej"
- 13
4 maja- w Dniu Strażaka został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas 0-3 pt.: ,,Straż pożarna w akcji ratowniczo-gaśniczej”, zorganizowany przez OSP Rzędziany.
Celem akcji było rozwijanie wyobraźni artystycznej uczestników, promowanie wiedzy o pracy strażaków oraz kształtowanie postaw związanych z bezpieczeństwem i niesieniem pomocy innym. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością, przedstawiając akcje ratowniczo-gaśnicze, sprzęt strażacki oraz codzienną służbę strażaków.
Jury składało się z uczniów klas 4-8. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
1 miejsce: Stanisław Pogorzelski
2 miejsce: Antoni Żendzian
3 miejsce: Maria Rzędzian
Wyróżnienia:
Izabela Matyszewska
Oskar Nartowicz
Fabian Jaglewicz
Nagroda komendanta:
Kornelia Klempert
Dziękujemy OSP Rzędziany za konkurs i ufundowanie nagród
Wiwat 3 Maj!
- 8
Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole były pełne wzruszeń i dumy z naszej historii. Piękny taniec w wykonaniu uczennic klas 4–5 zachwycił publiczność, a przygotowana przez uczniów akademia nadała wydarzeniu wyjątkowy, podniosły charakter.
To była ważna lekcja patriotyzmu i wspólnego przeżywania wartości, które są fundamentem naszej tożsamości.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i stworzenie tak wzniosłej, a jednocześnie pełnej serca atmosfery
Warsztaty o Konstytucji 3 maja w klasach 0-3
- 11
Święto Konstytucji 3 Maja w klasach 0–3
Uczniowie klas 0–3 wzięli udział w wyjątkowych warsztatach poświęconych Świętu Konstytucji 3 Maja. Dzieci dowiedziały się, czym jest to ważne święto, skąd się wzięło oraz dlaczego zajmuje tak szczególne miejsce w sercach Polaków
Po części edukacyjnej przyszedł czas na kreatywne działanie- uczniowie wykonali piękne skrzydła orła, wykorzystując odbicia swoich dłoni Efekty były naprawdę imponujące!
To była nie tylko cenna lekcja historii, ale też świetna okazja do rozwijania wyobraźni i wspólnego działania.
Jumper Park!
- 17
Dziś uczniowie klas 0-3 spędzili fantastyczny czas w Jumper Parku!
Było mnóstwo radości, śmiechu i aktywnej zabawy. Dzieci mogły wyszaleć się na trampolinach, spróbować swoich sił na torach przeszkód i spędzić czas w świetnej atmosferze.
To był dzień pełen energii i niezapomnianych wrażeń
Dzień Ziemi
- 31
Dzień Ziemi w naszej szkole
Nasi uczniowie udowodnili, że hasło „myśl globalnie – działaj lokalnie” to nie tylko słowa, ale realne działanie
Wyruszyliśmy w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę- worki szybko się zapełniały, a satysfakcja z dobrze wykonanej pracy była ogromna!
Po ekologicznej akcji przyszedł czas na integrację przy ognisku i oczywiście kiełbaski, które smakowały wyjątkowo po aktywnie spędzonym czasie
Nie zabrakło też sportowych emocji- uczniowie zmierzyli się w biegach na 600 m
Zwycięzcy w kategoriach wiekowych:
Klasy 0–1 dziewczęta:
1. Kornelia (kl. 0)
2. Ola (kl. 1)
3. Hania (kl. 1)
Klasy 0–1 chłopcy:
1. Mikołaj (kl. 1)
2. Szymon (kl. 1)
3. Oskar (kl. 1)
Klasy 2–3 dziewczęta:
1. Paulina (kl. 2)
2. Małgosia (kl. 3)
3. Izabela (kl. 2)
Klasy 2–3 chłopcy:
1. Emil (kl. 3)
2. Antek (kl. 3)
3. Aleksander (kl. 3)
Klasy 4–5 dziewczęta:
1. Milena (kl. 4)
2. Martyna Nartowicz (kl. 5)
3. Martyna Kijek (kl. 5)
Klasy 4–5 chłopcy:
1. Janek Żendzian (kl. 5)
2. Janek Rakowicz (kl. 5)
3. Dawid (kl. 5)
Klasy 6–8 dziewczęta:
1. Julia (kl. 7)
2. Dominika (kl. 7)
3. Natalia (kl. 7)
Klasy 6–8 chłopcy:
1. Tomek (kl. 8
2. Paweł (kl. 8
3. Konrad (kl. 6)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólnie spędzony czas i troskę o nasze środowisko
Easter Egg Hunt
- 14
Za nami kolejna edycja szkolnego poszukiwania wielkanocnych jajek połączonego z rozwiązywaniem zagadek- Easter Egg Hunt
Było mnóstwo śmiechu, rywalizacji i… naprawdę sprytnych odpowiedzi!
W tym roku na podium stanęli sami chłopcy- wielkie brawa dla zwycięzców:
Klasa 3 – Antoni i Radek
Klasa 4 – Błażej i Jan
Klasa 5 – Filip i Julian
Klasa 6 – Nikolas i Adam
Klasa 7 – Igor, Filip i Dawid
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom- pokazaliście świetną współpracę i pomysłowość!
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród- dzięki Wam radość zwycięzców była jeszcze większa!
Dziewczyny- w przyszłym roku czekamy na Wasze mocne wejście do gry!
Jesteśmy pewni, że jeszcze nas zaskoczycie!
Do zobaczenia za rok!
Akcja Żonkile 2026
- 16
Akcja „Żonkile” to coroczna inicjatywa edukacyjno-społeczna upamiętniająca rocznicę Powstania w getcie warszawskim. Organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i odbywa się 19 kwietnia. W tym roku nasza szkoła również włączyła się do akcji. #ŁączyNasPamięć
Przedstawienie ,,W wielkanocnym koszyku"
- 3
W radosny czas oczekiwania na Święta Wielkanocne wprowadzili nas uczniowie klasy IV. Młodzi artyści zaprezentowali wesołe przedstawienie pt.: ,,W wielkanocnym koszyku”. Zwieńczeniem spotkania był występ klasy I z piosenką ,,Zielona Wielkanoc”.
Begi przełajowe- Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie
- 5
31 marca, w Supraślu odbyły się biegi przełajowe w ramach eliminacji Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Katarzyny Urbanek spisali się wspaniale. Nie zabrakło spektakularnych finiszów, woli walki i sportowej rywalizacji. Na szczególne uznanie zasługuje Konrad Sołowiński, uczeń klasy VI, który zajął 2 miejsce i tym samym awansował do finałów, które odbędą się we wrześniu w Bytomiu. Konrad gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!
Wielkanocny Kiermasz Rady Rodziców
- 3
Turniej Czwórek Piłkarskich kl. 0-4
- 6
Turniej czwórek piłkarskich kl. 0-4
1 miejsce- Michał Krzewski, Franciszek Nartowicz, Aleksander Kossakowski, Szymon Kozłowski
2 miejsce- Błażej Sawicki, Emil Czyżewski, Franciszek Stypułkowski, Mikołaj Wilczewski
3 miejsce- Radosław Stypułkowski, Hubert Klempert, Hanna Nartowicz, Kordian Malinowski
Piłkarskie trójki dziewcząt kl. 4-8
- 20
Turniej trójek piłkarskich dziewcząt kl. 4-8
1 miejsce- Dominika Nartowicz, Gabriela Krasicka,
Maria Babińska
2 miejsce- Amelia Stawecka, Zofia Babińska,
Maja Konopka
3 miejsce- Joanna Frankowska, Helena Kulikowska Gabriela Stawecka
Pierwszy Dzień Wiosny z OSP Rzędziany
- 25
Dzień pełen wrażeń naszym uczniom zapewnili strażacy z OSP Rzędziany Dzięki nim, pierwszy Dzień Wiosny spędziliśmy na poznaniu specyfiki pracy strażaków
Dzieci poznały wyposażenie wozu strażackiego, miały okazję poznać elementy stroju ochronnego, uruchomić sygnały dźwiękowe (co dawało ogrom radości) oraz przypomniały sobie numery alarmowe.
Strażacy przygotowali niesamowicie ciekawe zajęcia edukacyjne i jeszcze ciekawsze konkurencje sportowe! Pierwszy Dzień Wiosny zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.
Dziękujemy strażakom z OSP Rzędziany za świetnie zorganizone spotkanie oraz wartościowe zajęcia
,, Mam Talent"
- 17
Dziś nasza szkoła zamieniła się w ogromną arenę talentów
Konkurs MAM TALENT, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, ukazał nam jaki ogrom zdolności, talentów, kreatywności mieści się w murach tej szkoły, a wszystko za sprawą naszych uczniów, którzy z odwagą i śmiałością zaprezentowali swoje pasje i uzdolnienia. Śpiew solistów i zespołów, taniec grupy tanecznej, sport, gimnastyka artystyczna, sztuki walk, rysunek, animacja, kabaret.... To dziedziny, które mogliśmy podziwiać.
Tygodnie przygotowań, trema, stres, wychodzenie poza strefę komfortu, podziw i gromkie brawa - wiele emocji dzisiejszego dnia dało się zauważyć.
Jury wyłoniło finalistów, którzy w czerwcu staną ponownie na scenie, prezentując swoje talenty.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!
,,Małe laboratorium"
Nauka przez zabawę to nasza ulubiona metoda!
Uczniowie klasy 3 zamienili się w młodych laborantów i własnoręcznie przygotowali ciecz nieniutonowską.
To fascynująca substancja, która wymyka się prawom fizyki Newtona: pod wpływem nacisku twardnieje jak ciało stałe, a gdy przestajemy na nią oddziaływać – spływa między palcami jak woda.
Samodzielne eksperymentowanie to dla dzieci nie tylko frajda, ale przede wszystkim:
Rozwój kreatywności i krytycznego myślenia.
Doskonalenie zdolności manualnych (motoryka mała).
Budowanie pewności siebie poprzez wyciąganie własnych wniosków.
Czy wiecie, że właściwości cieczy nieniutonowskich wykorzystuje się np. w nowoczesnych kamizelkach kuloodpornych oraz w produkcji inteligentnych ochraniaczy sportowych?
Zobaczcie fotorelację z naszych zmagań!
,,Dzień Babeczki"
To już 3 edycja tej akcji w naszej szkole.
,, Babeczka dla babeczki” to świetny pomysł na uczczenie Dnia Kobiet. Dzięki temu dzień w szkole był radosny, pełen życzliwości i oczywiście… słodkości! Dziękujemy WSZYSTKIM za zaangażowanie w akcję. Samorząd Szkolny.
Archiwum Aktualności