• Mikołajki

          • 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. 

            Tak było i w tym roku. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne mikołajki. Mikołaj z pomocnikami odwiedzili wszystkie klasy częstując uczniów słodyczami. Dodatkowo, każdy mógł wybrać sobie z koszyczka jedną ozdobę wydrukowaną na drukarce 3D (bałwanka choinkę, gwiazdkę, mikołaja...itp.).  Tego dnia każdy w szkole ubrany był  na czerwono, miał założoną  mikołajkową czapkę albo rogi renifera.

            To był bardzo wesoły dzień!

             

             

          • Wycieczka do Warszawy klas IV-VIII

          • Dnia 25  listopada uczniowie klas IV – VIII wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Była to wycieczka dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „ Poznaj Polskę”. W drodze do oraz ze stolicy pani przewodnik opowiadała nam i wskazywała miejscowości, z którymi związana jest historia naszego kraju oraz słynne postacie niegdyś tam mieszkające.

                      Pierwszym punktem programu było Muzeum Warszawy znajdujące się na Rynku Starego Miasta - Warszawskiej Starówce. W muzeum zgromadzono 7352 muzealia ze zbiorów liczących 300 tysięcy przedmiotów. To wyłącznie oryginały: rzeczy codzienne i odświętne, dzieła sztuki i przedmioty użytkowe, pamiątki po ludziach i wydarzeniach tzw. „ Rzeczy warszawskie” Pokazane one są  w 21 gabinetach tematycznych. Spacerując po wnętrzach gabinetów, można znaleźć wyróżnione eksponaty oraz ich obszerniejsze opisy umieszczone na szarych tablicach.

                      Z Muzeum Warszawy udaliśmy się na Zamek Królewski, gdzie pod okiem przewodnika dzieci miały okazję podziwiać przepiękne XIV wieczne wnętrza. Zamek Królewski to dawna siedziba władców Polski. Zachwycają tu swoją okazałością i  przepychem królewskie apartamenty oraz Sala Tronowa. Pani przewodnik zwróciła także naszą uwagę na oryginalne obrazy Rembrandta i płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, które zostały wykorzystane podczas odbudowy zniszczonej po wojnie Warszawy.

                      Po wizycie na Zamku Królewskim dzieci miały okazję uczestniczyć w grze miejskiej. Dzięki tej grze  wybraliśmy się  w podróż po Warszawskiej Starówce,   poznawaliśmy i  próbowaliśmy  zrozumieć  historię Starego Miasta, a także zobaczyć atrakcje – te znane i te ukryte.  Grę rozpoczęliśmy na Rynku Starego Miasta zaczynając od Kolumny Zygmunta i podążaliśmy określoną trasą. Gra miejska była bardzo ciekawą i emocjonującą  alternatywą dla tradycyjnego zwiedzania  Warszawy.

                        Na koniec naszej wizyty w Warszawie odwiedziliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego - Magiczny Botaniczny”. W rozświetlonym Magicznym Botanicznym wybraliśmy się na zimowy spacer alejkami gdzie odkrywaliśmy sekrety ze świata fauny i flory, które przepięknie obrazowały iluminacyjne rzeźby. Naszą uwagę zwrócił  rozświetlony dywan tulipanów oraz  sympatyczne trochę „przerośnięte” wiewiórki oraz pełen gracji jeleń, czy kolorowy koliber jak i zmieniający kolory wielki pająk..

            Wycieczka była bardzo pouczająca i na pewno zostanie na  długo w naszej pamięci.

             

          • DRUKARKA 3D

          • Nasza szkoła dzięki udziałowi w programie "Labolatoria Przyszłości" posiada Drukarkę 3D. Takie świąteczne  cuda udało się wydrukować.

          • Wycieczka do Warszawy klas I-III

          • 25 listopada kl I, II, i III pojechały na wycieczkę do Sochaczewa i Warszawy.

            W Sochaczewie zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Oglądaliśmy stare pociągi i zabawne pojazdy szynowe. Najbardziej podobały nam się makiety z ruchomymi kolejkami.

            W Warszawie zrobiliśmy zdjęcie na Placu Zamkowym z Kolumną Zygmunta w tle. W Zamku Królewskim podziwialiśmy piękne komnaty, sale tronowe, portrety władców, obrazy Jana Matejki i malarza Warszawy – Canaletto. Spacerując z przewodnikiem po Starym Mieście przypomnieliśmy sobie legendy o Warsie i Sawie, Syrence, Bazyliszku. Poznaliśmy legendę „O pękniętym dzwonie” i ‘Kamiennym niedźwiedziu”.

            To był naprawdę ciekawy, pełen wrażeń dzień.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu –Pluszowy Miś. Dzieci ze szkolnej zerówki uczciły to święto śpiewem i różnymi zabawami. Każdy przyniósł ze sobą swoją ulubioną przytulankę. 

          • Andrzejki

          • 22 listopada w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera.  Był to dzień radosnych zabaw i wróżb, które przygotowali uczniowie klasy VII.

            Młodzież uczestnicząca w zabawie mogła poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło m.in. przekłuwania serduszek z imionami, kubeczków, kart, przekładania butów, czy wróżenia z dłoni. 

             

            23 listopada uczniowie klasy VII wróżyli dla dzieci z klas 0- III.  Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa andrzejkowa będzie równie udana!

          • Zajęcia z języka angielskiego z wykorzystaniem Robota Photon

          • Uczniowie klasy VI podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego utrwalali nazyw produktów spożywczych. Zajęcia połaczone były z programowaniem przy użyciu Robotów Photn, które zostaly zakupione w ramach programu "Labolatoria Przyszłości". 

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Dzisiaj wielka jest rocznica

            Jedenasty listopada!

            Tym, co padli za Ojczyznę

            Hołd wdzięczności Polska składa.

            I my uczniowie o tym pamiętamy

            I dlatego dzisiaj, razem tu się spotykamy.

                          Dnia 10 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Narodowego 11 Listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów  oraz pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

                       Serdecznie podziękowania należą się paniom: Celinie Kalinowskiej i Monice Wójcik za wspaniałe przygotowanie uczniów!

            Dzięki udziałowi w projekcie patriotycznym "Dumni z Polski" uczniowie z naszej szkoły otrzymali chorągiewki, naklejki, balony, śpiewniki i inne gadżety związane z Polską, które jeszcze bardziej uświetniły dzisiejszy dzień.

             

            Zdjęcia wykonane kamerą zakupioną w ramach programu "Labolatoria Przyszłości". 

             

          • Zajęcia z robotami Photon

          • W tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich pasji, zainteresowań oraz umiejętności podczas zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". 

            Na zdjęciach chłopcy z klasy II w czasie zajęć.

          • Dzień Postaci Z Bajek

          • Dnia  5 listopada obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Postaci Z Bajek. Z tej okazji chętni uczniowie w piątek  4 listopada przebrali się za swoją ulubioną postać. Na korytarzu można było spotkać Myszkę Miki, Królewnę, Batmana i wiele innych bajkowych postaci. Młodsze dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnej zabawy w sali gimnastycznej. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć o tym jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. 

          • Wycieczka do Sejmu RP i na Stadion Narodowy

          •  

               W czwartek 27 października 2022r. na zaproszenie sekretarza stanu w KPRM, posła Adama Andruszkiewicza , klasa  VIII wraz z młodzieżą z innych szkół w regionie wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Obejmowała ona spotkanie z posłem Adamem Andruszkiewiczem,  zwiedzanie Sejmu RP oraz Stadionu Narodowego.

            Wycieczkę rozpoczęliśmy  od Sejmu. Na początku  obejrzeliśmy makietę całego obiektu, gdzie mogliśmy zobaczyć jak dokładnie wygląda budynek Sejmu. Następnie udaliśmy się do sali posiedzeń Sejmu RP, gdzie na galerii sali posiedzeń  mieliśmy okazję przysłuchiwać się obradom Sejmu.  Kolejny etap zwiedzania to  hol główny,  gdzie zazwyczaj są nagrywane wywiady z posłami tzw. kuluary sejmowe. Tam przywitał nas pan poseł  Adam Andruszkiewicz i zaprosił  na krótki wykład dotyczący pracy sejmu i zasad tam panujących.  Pod koniec  wycieczki pani przewodnik w kaplicy sejmowej opowiedziała nam jak wyglądała wizyta w Sejmie   Jana Pawła II, który był pierwszym papieżem odwiedzającym  Sejm RP.  

            Z  Sejmu udaliśmy się na Stadion Narodowy, który jest jedną z najnowocześniejszych aren wielofunkcyjnych w Polsce. W czasie wycieczki, która trwa około 1h, wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy przestrzenie, które każdy kibic musi zobaczyć na własne oczy, między innymi trybuny dla kibiców oraz płytę główną boiska.  Od przewodnika dowiedzieliśmy się więcej o historii Finałów Pucharu Polski, oraz finału  UEFA EURO 2012.  Odwiedziliśmy również  strefę zawodniczą, z której na murawę wychodzą piłkarze, oraz szatnie piłkarskie,      (szatnię reprezentacji Polski) gdzie  przewodnik wprowadził nas w atmosferę panującą przed i po meczu .

            Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Wizyta  w Sejmie  wprowadziła dzieci w tematykę funkcjonowania państwa i stanowienia prawa w naszym kraju.

            Na stadionie mogliśmy poczuć atmosferę wielkiego święta piłkarskiego ,które odbywa się za każdym razem kiedy rozgrywane są  mecze. Na pewno jeszcze tam wrócimy w roli kibica lub uczestnika koncertu.

             

          • Wizyta w Muzeum w Tykocinie

          • Uczniowie  klasy IV i V w ramach projektu Misja Muzeum odwiedzili  Muzeum w Tykocinie Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

            Młłodzież poznała tajniki oddziału i posłuchała ciekawych historii związanych z historią Tykocina. W oparciu o swoją wiedzę i nowo nabyte doświadczenie uczestnicy spotkania zaprojektowali swoje własne muzea.

            Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

          • Pasowanie na ucznia

          • Pasowanie na ucznia to wyjątkowo ważne wydarzenie w życiu każdego świeżo upieczonego pierwszoklasisty. To symboliczne przejście ze świata beztroskiej zabawy w przedszkolu, do świata nauki i pierwszych obowiązków. W czwartek 27 października 2022r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość poprowadziła wychowawczyni p. Iwona Koczewska, która na początku powitała przybyłych gości. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły,rodziców i uczniów klas 0- III zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Następnie po wprowadzeniu sztandaru odbyła się część oficjalna. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Przyrzekli być pilnymi uczniami, dobrymi Polakami, przyjaciółmi przyrody, a swoim zachowaniem napawać dumą rodziców i wychowawców. Pani Dyrektor Ewa Kaczorowska dokonała aktu pasowania uczniów dotykając ramion każdego pierwszaka ołówkiem. Tym symbolicznym gestem zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Życzyła najmłodszym ciekawości świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy oraz dużo radości w każdym dniu nauki. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy. GRATULUJEMY WYSTĘPU I WITAMY W GRONIE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

             

            Zdjęcia wykonane kamerą zakupioną w ramach programu "Labolatoria Przyszłości". 

             

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • DNIA 4 LISTOPADA                             Zobacz obraz źródłowy

             Z  OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO   DNIA  POSTACI  Z  BAJEK

            PRZEBIERAMY SIĘ ZA SWOJEGO ULUBIONEGO

            BAJKOWEGO      BOHATERA !!

            W TYM DNIU WRÓŻKI, KRÓLEWNY, MISIE, MYSZKI,

            W SZKOLE SĄ MILE WIDZIANI !!!

             

            Biblioteka oraz Samorząd Uczniowski

          • OGŁOSZENIE

          • Drodzy Rodzice

            Na podstawie porozumienia zawartego przez Gminę Tykocin a Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej EURODENT Agnieszka Cimochowska istnieje możliwość sprawowania opieki stomatologicznej w gabinecie szkolnym, powierzonym Podmiotowi leczniczemu na rzecz uczniów szkół podstawowych i przedszkoli zlokalizowanych na terenie Gminy Tykocin.

            Pomysł leczenia dzieci w gabinecie szkolnym wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem z próchnicy występuje u 90% najmłodszych pacjentów w Polsce. Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie                z małych miejscowości, stanowi duży problem. To obszary, na których brakuje wykwalifikowanych stomatologów, a do kosztów leczenia dochodzą jeszcze opłaty za dojazd na wizytę w innym mieście. Nie pozostaje to bez wpływu na stan uzębienia dzieci i młodzieży. Co drugi trzylatek ma problem           z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14% dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu.

            Nowocześnie wyposażony  gabinet będzie służyć pacjentom nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie będą ponosili dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do lekarza stomatologa.

            Telefon do kontaktu : 726 939 494

          • Pokaz historyczny

          • Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Lublina zaprezentowała obyczaje, kulturę epoki śedniowiecza oraz uzbrojenie rycerzy.

            Uczniowie brali czynny udział w tej lekcji historii.

            Uczestnicy dowiedzieli się jak działało dawniej prawo i w jaki sposób je egzekwowano.

            Po przedstawieniu chętni uczniowie mogli  przyjrzeć się dokładnie rycerskim akcesoriom.

            Była to wspaniała lekcja historii, która w dostępny i przyjemny sposób przybliżyła nam realia epoki średniowiecza.

             

             

          • Poznajemy Photona

          • W tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich pasji, zainteresowań oraz umiejętności podczas zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

            Dziś dziewczęta z kl. II miały możliwość zapoznać się z niezwykłym robotem edukacyjnym – Photonem. Robotem można sterować za pomocą tabletu, na którym zainstalowana jest aplikacja. Dziewczęta uczyły się wszystkiego od podstaw – ruchów, kierunków, kolorów czy wykonywania poleceń wskazywanych na ekranie. Z uwagą śledziły każdy ruch robota. Śmiechom i radości nie było końca.

            Za tydzień robota poznają chłopcy z klasy II.

          • Audycja Muzyczna

          •  

             

            Naszą szkołę odwiedzili muzycy z ARTE-MUZA Białystok, którzy przedstawili audycję muzyczną  pt.„Niezwykłe wybryki Doktora Muzyki”. Głównym bohaterem opowieści był Doktor Muzyka. Leczył swoich pacjentów posługując się muzyką, jako lekarstwem. Z dobrym skutkiem leczą się u niego pacjenci chorzy na smutek, złość, nudę i brak odwagi. W humorystyczny sposób Doktor Muzyka opowiada, jak należy stosować jego „leki”.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto dla każdej szkoły w Polsce, podczas którego dziękujemy nauczycielom i pracownikom oświaty. Jak co roku uroczyste obchody odbyły się również w Szkole Podstawowej w Radulach, gdzie nie zabrakło podziękowań.

            Świętowanie w naszej placówce rozpoczęło się od apelu, pełnego śpiewu i pięknych życzeń. Uczniowie przekazali nauczycielom własnoręcznie wykonane laurki. 

            Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego otrzymał od Pani Dyrektor symboliczny klucz do szkoły. Tego dnia uczniowie z najstarszych klas pełnili role nauczycieli.