• "Ochrona Bociana Białego"- warsztaty ornitologiczno- przyrodnicze

          • Uczniowie  klas I - VIII brali udział w warsztatach ornitologiczno-przyrodniczych "Ochrona Bociana Białego", które odbyły się w  Dworze Pentowo - Europejska Wieś Bociania. 

             Prowadzący Pan Adamem Zbyryt  potrafił zainteresować i przekazać wiedzę słuchaczom, którzy w trakcie zajęć nie omieszkali wziąć pana Adama w krzyżowy ogień pytań. Dwór Pentowo po raz kolejny okazał się gościnnym miejscem na tego rodzaju wydarzenia. Na koniec warsztatów odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami.

            Bardzo dziękujemy za zaproszenie. 

          • Harmonogram zwrotu podeczników

          •  

            Biblioteka informuje, iż do dnia 13.06.2022 r. należy dokonać zwrotu wszystkich lektur wypożyczonych przez uczniów. Podręczniki uczniowie będą zdawać w następujących terminach:

             

            Poniedziałek

            13.06

            KL. VI - 8:45 - 10:00

            KL.VII - 10:15 - 11:30

            KL.VIII - 11:30- 12:45

             

            Wtorek

            14.06

            Kl. IV - 8:45 - 10:00

            KL. V - 10: 00- 11:15

             

            Środa

            15.06

            Kl.I - 9:30 – 10:15

            Kl.II - 11:20 - 12:00

            Kl.III - 12:20 – 13:00


             

          • Dzień Dziecka

          •  Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy oraz można jeść bezkarnie słodycze.

            W naszej szkole z okazji Dnia Dziecka obył się turniej jeden z dziesięciu. 

            Zwcycięzcami zostali:

            I miejsce  - Piotr Dąbrowski kl. VIII

            II miesjce - Martyna Marczak kl. VI

            III miejsce - Tymon Pruszyński kl. IV 

             

            Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów (młodsze dzieci bawiły się na sali gimnastycznej). Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

             

            Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany i nie mógł odbyć się Dzień Sportu. Został on przełożony na najbliższy, słoneczny dzień.

             

          • Dzień Młodego Pszczelarza w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie

          • 31 maja uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w I edycji „Dnia Młodego Pszczelarza w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie”. Na terenie szkoły działa pokazowa pasieka, w której przyszli pszczelarze i rolnicy mogą - obserwować życie pszczół i praktykować pracę przy ulach. 

            Dzień ten był Dniem Otwartym w szkole. Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i  bazą dydaktyczną. Młodzież mogła spróbować dań kół gospodyń wiejskich, obejrzeć maszyny rolnicze i zmierzyć się z torem młodego terytorialsa. 

          • Dzień Matki

          •  Dzień Matki – to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.

            Dzieci z klas I, II i III ten Dzień świętowały 27 maja. W każdej klasie odbyła się krótka część artystyczna. Dzieci słowami wierszy i piosenek wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Mamusiom. Mamusie były zachwycone popisami dzieci, na ich twarzach  malowało się wzruszenie i  duma ze swoich zdolnych pociech.  Po wspaniałych występach Mamy otrzymały upominki z okazji ich święta.  

              Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionych stołach. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

             

          • Bezpłatne badania dzieci

          • NIE nowotworom u dzieci

            Fundacja Ronalda McDonalda i KATRYŃSKI FOUNDATION zapraszają w dniu 01.06.2022 roku dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

            W czasie badań na pokładzie ambulansu obecni są Wolontariusze Fundacji Ronalda McDonalda. Badania są bezbolesne i bezpieczne. Czas potrzebny na badanie to około 15–18 minut. Po zakończeniu badań Rodzice otrzymują wynik oraz w razie konieczności poradę lekarską.

            Lekarz będzie przyjmować w ambulansie Fundacji przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie ul. Kochanowskiego 1.

            Więcej informacji poniżej.

             

          • Projekt „Narwiańska Akademia Wiedzy”

          •  

            W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole uczniowie z klas IV-VIII uczęszczali na zajęcia Koła Przyrodniczego, Koła Fizycznego oraz Koła Matematycznego.

            Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach projektu „Narwiańska Akademia Wiedzy”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Oś Priorytetowa IX Rozwój Lokalny, Działanie 9.1 Rewitalizacja Społeczna i kształtowanie kapitału społecznego. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu zrealizowano następujące działania: przeprowadzenie 60 godzin zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe oraz kompetencje matematyczno-przyrodnicze, doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK, przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz wykorzystania narzędzi TIK, organizacja wyjazdów edukacyjnych dla uczestników kół zainteresowań.

            Celem zajęć dodatkowych było rozbudzenie wśród uczniów głębszego zainteresowania otoczeniem przyrodniczym oraz naukami ścisłymi, biologią, fizyką i matematyką oraz kształtowanie umiejętności obserwacji i opisu zjawisk zachodzących w przyrodzie. Zajęcia miały charakter doświadczalny, aby pobudzić pasję badawczą wśród uczestników i zachęć do obserwacji nierozerwalnych związków fizyki z przyrodą, biologią, i matematyką. Zajęcia miały uczyć przez zabawę, obserwację , doświadczenie. Dzięki projektowi nasza szkoła została wyposażona w pomoce dydaktyczne z zakresu biologii, przyrody, fizyki i matematyki na ogólną kwotę 36 533,35zł. Zakupiono m. in.: monitor interaktywny, mikroskop cyfrowy, 6 mikroskopów optycznych, zestawy preparatów mikroskopowych i zestawy do mikroskopowania, modele z zakresu anatomii człowieka, zestawy doświadczalne z fizyki, program multimedialny do matematyki w zakresie nauczania klas 4-8 oraz wiele innych pomocy dydaktycznych. Pomoce te bardzo wzbogaciły i uatrakcyjniły prowadzone zajęcia, a uczniowie bardzo chętnie i z zainteresowaniem z nich korzystali.

            W ramach wyjazdów edukacyjnych uczniowie mieli okazję odwiedzić EPI- Centrum Nauki w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, znajdujące się w kampusie uniwersyteckim w Białymstoku oraz Narwiański Park Narodowy.

            Jak przebiegały zajęcia, można zobaczyć w poniższej fotorelacji.

             

          • Wycieczka do kina

          • Uczniowie klasy II, III, V i VI SP w Radulach uczestniczyli w wycieczce do kina Hetman w Tykocinie. Obejrzeli film pt. "Za duży na bajki". Opowiadał on o  chłopcu, który musiał zrobić wielki krok w dorastanie. Wycieczkę  zakończyliśmy wizytą w lodziarni.

          • Jumper Park Trampolin

          • Uczniowie klasy IV,VII i VIII wybrali się na zajęcia sportowe do Jumper Park Trampolin w Białymstoku.  Zrelaksowani i naładowani pozytywną energią wrócili do szkoły. 

          • Warsztaty plastyczne.

          • Dziś, dzieciaki z klas 0-III pod  bacznym okiem Pani Magdy wykonywały niespodzianki dla swoich mam, które podarują im już niedługo - na Dzień Matki.

            Po raz kolejny dziękujemy bardzo Pani Magdzie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tykocinie za zaangażowanie, cierpliwość i kreatywność.

          • Konkurs plastyczno- ekologiczny

          • Uczennica klasy III Hanna Matyszewska otrzymała wyróżnienie w XVII Regionalnym Konkursie Plastyczno- Ekologicznym pt. "Magia leśnej przyrody w wierszu Na Jagody Marii Konopnickiej" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Rudka i Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. 

          • Sprzątanie Narwiańskiego Parku Narodowego

          • Uczniowie klasy IV i V odwiedzili Kurowo, czyli siedzibę Narwiańskiego Parku Narodowego. W ośrodku przyrodniczym oglądali ekspozycję przyrodniczą o owadach, ptakach i ssakach, które zamieszkują  tereny rzeki Narwi . Na ekspozycji były również stoły multimedialne, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

            Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję sprzątania Narwiańskiego Parku Narodowego i otuliny. Uprzątnęli pobocza kilkukilometrowego odcinka drogi  prowadzącej od krajowej S8 do siedziby Narwiańskiego Parku Narodowego.

          • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Apel z okazji rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Wydarzenie jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja.

            Serdecznie dziękujemy Pani Celinie Kalinowskiej za piękne przygotowanie uczniów. 

          • Dzień Ziemi

          • Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać ludziom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

            W szkole obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie wykonali plakaty zachęcające do dbania o naszą planetę. Posprzątany został teren wokół i poza  szkołą. Na koniec  odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami. 

          • Życzenia wielkonocne

          • Zdrowych, pełnych spokoju,

            nadziei i miłości

             Świąt Wielkanocnych.

            Radosnego, wiosennego nastroju

            oraz serdecznych spotkań

            w gronie najbliższych.

            Życzy

            Pani Dyrektor i pracownicy Szkoły Podstawowej w Radulach.  


          • Turniej gry w kręgle

          • Uczniowie klas III-VI wybrali się na wycieczkę do kręgielni w Białymstoku. Wszyscy bardzo miło i aktywnie spędzili czas. Na wyjeździecie odbył się również Turniej Gry w Kręgle. 

            Medale otrzymali:

            I miejsce - Michał Poławski

            II miejsce - Natalia Sawicka

            III miejsce- Zofia Żendzian

          • Wycieczka na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej.

          • W poniedziałek 11 kwietnia dzieci z klas 0, I i III  odwiedziły Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, gdzie pod czujnym okiem pracowników tej uczelni zwiedziły część Politechniki, wzięły udział w zajęciach z robotyki, pokazie termowizji oraz obejrzały bolidy, bezzałogowe obiekty latające  oraz inne pojazdy samochodowe konstruowane na wydziale.

            Maluchom bardzo podobały się wszystkie atrakcje.

            Dziękujemy organizatorom oraz prowadzącym zajęcia za gościnne przyjęcie. Szczególne podziękowania składamy Panu Danielowi Ołdziejowi.

          • Pierwsza pomoc przedmedyczna

          • W Szkole Podstawowej w Radulach, uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które miały na celu przygotować uczniów do udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza.

            Podczas specjalnych pokazów uczniowie mogli poczuć się jak ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Utrwalali poznane już wcześniej numery alarmowe: 112, 999, 998, 997. Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu.