• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• 22 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Pani Dyrektor Ewa Kaczorowska, zastępca burmistrza Pan Robert Sidorski oraz Pani Agnieszka Ziniewicz przewodnicząca Rady Rodziców wręczali wyróżnionym uczniom nagrody i stypendia.

Pierwszym punktem programu było pożeganie pani Marzeny Roszkowskiej, która odeszła na emeryturę. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie z jakim uczyła dzieci.

Natępnie zostały wręczone nagrody i stypendia.  Najlepszą uczennicą w szkole w roku szkolnym 2022/2023 jest Natalia Sawicka, która uzyskała średnią 5,83.

Nagrodzono również najlepszych absolwentów, zwyciężczynie Turnieju "1 z10", najlepszych sportowców, uczestników projektu "Youngster"  oraz uczennice, które wypożyczyły najwięcej książek.

Po uroczystym wręczeniu nagród odbyła się część artystyczna w wykonaniu klasy VIII. Pożegnali się oni ze wszystkimi pracownikami szkoły oraz uczniami z młodszych klas.

Gratulujemy wszystkim uczniom!

Życzymy wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji!

• Wycieczka do FastPark w Białymstoku

• Dzieci z oddziału "0", klasy I, III i IV odwiedziły FastPark w Białymstoku. Każdy znalazł tu coś dla siebie. To był wesoło spędzony czas na wspólnej zabawie.

• Godziny wychowawcze w plenerze - klasa IV

• Klasa IV i godziny wychowawcze w plenerze. Na tych lekcjach uczniowie jedli lody, zrobili piknik ze zdrowymi owocami i lemoniadą i przede wszystkim rozmawiali o bezpiecznych wakacjach.

• Ekologiczny Festyn w Choroszczy

• Uczniowie klas III- VI uczestniczyli w Ekologicznym Festynie w Choroszczy. Celem tej imprezy jest promocja postaw proekologicznych wśród mieszkańców powiatu białostockiego.

• FESTYN - FOTORELACJA

• 4 czerwca po raz kolejny odbył się w Radulach Rodzinny Festyn Sportowo – Rekreacyjny. Tegorocznej edycji  przyświecało hasło: „Żyj zdrowo – na sportowo”.

Impreza miała miejsce na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Radulach
            i była skierowana do uczniów, rodziców i mieszkańców okolicznych wsi i całej gminy Tykocin.

W tym roku frekwencja wyjątkowo dopisała – w imprezie wzięło udział około 300 osób.
            Organizowany od wielu lat Festyn oferuje uczestnikom szereg konkurencji rekreacyjnych
            z podziałem na kategorie wiekowe. W zawodach rywalizowały więc dzieci z klasy „0” i młodsi, uczniowie klas starszych, a także dorośli, w większości absolwenci szkoły w Radulach.

Uroczystego otwarcia niedzielnego spotkania dokonał burmistrz Tykocina p. Mariusz Dudziński. Znakomita frekwencja i duże zainteresowanie sprawiły, że impreza znacznie przeciągnęła się w czasie poza zaplanowane 3 godziny. Uczestnicy mogli posilić się smacznym bigosem, ugotowanym przez panie z Koła Gospodyń „Leśniczanki”, oraz wyśmienitym ciastem przyniesionym przez rodziców.

Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w konkurencjach rekreacyjnych, takich jak: strzelanie z łuku, rzut oponą,  beretem i lotką, strzał na bramkę (piłka nożna, unihokej)  oraz  powalczyć w turnieju tenisa stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Podlaskiej LSZ – Mieczysława Kazimierza Baszko. Prócz tego było wiele atrakcji pozasportowych: zabawy z animatorem, dmuchańce, zabawy w kulach czy sumo.

W tle sportowych zmagań każdy chętny mógł nauczyć się chodzić z kijkami pod okiem instruktora Nordic Walking i dowiedzieć się, jak dbać o kręgosłup, by był zdrowy.

Do konkursu na „Najbardziej usportowioną rodzinę Festynu”  przystąpiły aż dwadzieścia cztery rodziny. Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Tykocina zdobyła rodzina Kijków z Rzędzian. Miejsce drugie i puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Radulach, wywalczyła rodzina Ziniewiczów z Rzędzian. Trzecie miejsce oraz Puchar Prezesa UKS „Radule” otrzymała rodzina Rzędzianów z Rzędzian.

Udany Festyn odbił się szerokim echem wśród mieszkańców gminy. Organizacja i przebieg to głównie zasługa nauczycieli z Radul, co podkreślała Dyrektor placówki, p. Ewa Kaczorowska. Wyjątkowa atmosfera i dobra zabawa podczas Festynu co roku scala rodziny dzieci uczących się
            w szkole w Radulach, cementuje tutejszą społeczność i dokłada cegiełkę do bogatej i długiej historii szkoły.

• Dzień Dziecka

• Tradycyjnie pierwszego czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka.  To jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni, ponieważ uczestniczą w różnych atrakcjach organizowanych w szkole.

Dla uczniów klas IV-VIII przygotowany został  Turniej "1 z 10" oraz Turniej Ringo. Dzieci z młodszych klas wyszły na lody, spędzały słoneczny dzień na pikniu na szkolnym boisku, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Na wszystkich czekało ognisko, na którym pieczone były kiełbaski.

Panie z okazji Dnia Dziecka  przygotowały zabawny układ taneczny. Przebrane tańczyły w rytm popularnych piosenek. Pokzały, że każdy ma w sobie coś z dziecka. Otrzymały gromkie brawa od rozbawionych dzieci.

• Dzień Młodego Pszczelarza

• W dniu 30 maja uczniowie klasy VII uczestniczyli w  Dniu Młodego Pszczelarza w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie.

Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów na temat "Życia pszczół” oraz  "Znaczenia pszczół w przyrodzie".

Był to również dzień otwarty, na którym uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną. Czekało na nich również  wiele  atrakcji min.: wystawa maszyn rolniczych, przejażdżka koniem, degustacja dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokaz sprzętu wojskowego.

• Dzień Mamy i Taty

• 26 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.  Do szkoły przybyli Rodzice, dla których dzieci przygotowały z serca płynące życzenia.  Po występach wszyscy uczniowie wręczyli Rodzicom przygotowane prezenty.

• Warsztaty plastyczne

• W klasach 0-III odbyły warsztaty plastyczne, które poprowadziła Pani Magdalena Sobolewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tykocinie.

Dzieci wraz z Panią Magdaleną wykonały upominki dla Mamy i Taty z okazji zbliżającego się święta.