• SZKOLNE BIEGI Z OKAZJI DNIA ZIEMI

II m Michał Dworakowski kl. VII

III m Konrad Sołowiński kl. IV

• Konkurs plastyczny

• W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi odbył się konkurs plastyczny. Poniżej prezentujemy nagrodzone prace. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie

• Światowy Dzień Ziemi

• Tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zostały przygotowane występy artystyczne, było sprzątanie terenu wokół szkoły i poza nią, a na koniec czekały na wszystkich kiełbaski z ogniska.

• 81 rocznica powstania w Getcie Warszawskim

• 19 kwietnia 2024 roku obchodzimy 81. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. Obchodom po raz dwunasty towarzyszy akcja społeczno-edukacyjna Żonkile.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile.

• Nagrody w wojewódzkim konkursie twórczości plastycznej "Krajobraz Polski"

• Nasi uczniowie i uczennica brali udział w uroczystościach rozdania nagród za udział wojewódzkim konkursie twórczości plastycznej "Krajobraz Polski". Cała uroczystość odbyła się w MDK Białystok.

Mateusz Rakowicz i Paweł Kluczyński - zajęli III miejsca uzyskując tytuł Laureata

Jan Nartowicz - otrzymał nagrodę

Helena Kulikowska- otrzymała wyróżnienie

Prace naszych uczniów pozostały w galerii w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

• Wyjazd do Jumper Parku w Białymstoku

• Dziś dzieci z klasy I -III wzięły udział w zajęciach sportowych z instruktorem w Jumper Parku w Białymstoku. Nudy nie było, a wypieki na policzkach świadczą o udanej zabawie.

• Lekcja języka polskiego w klasie V

• Nektar, ambrozja, owoce i inne smakołyki znalazły się dzisiaj na stole podczas uczty na Olimpie, jaką wydali bogowie greccy, w których wcielili się uczniowie kl. 5. Spotkanie z mitologią na lekcjach języka polskiego stało się inspiracją do zorganizowania takiej właśnie uczty. Bogowie zaprezentowali się w pełnej krasie, opowiedzieli o sobie, odgrywali scenki.

Uczta sprzyjała niezwykłym przeżyciom, integracji uczniów, a także była sposobem do podsumowania wiedzy dotyczącej mitologii.

Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc w stworzeniu pięknych kreacji.

• Turniej "1 z 10" w klasie I

• Turniej "1 z 10" w klasie 1.

Uczniowie rywalizowali długo, co potwierdza ich wysoką wiedzę z różnych dziedzin nauki. Walka była wyrównana i sprawiła dzieciom mnóstwo wrażeń i radości. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy mieli odwagę wziąć udział w turnieju.

• Wymiana kartek świątecznych

• Uczniowie klas II i III uczestniczyli w ogólnopolskiej wymianie kartek wielkanocnych, której celem było poznanie symboli świąt Wielkiej Nocy w krajach anglojęzycznych oraz połączenie ich z symboliką swojego regionu.

Tak oto powstały koszyczki pełne pisanek, kurczaków, słodyczy i baranków przeplecione herbem Tykocina, bocianami z Pentowa, czy też podlaskim królem puszczy- żubrem.

• Laureaci konkursu

• Nasi uczniowie Paweł i Mateusz z klasy VIII brali udział w Wojewódzkim konkursie twórczości plastycznej "Krajobraz Polski" organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku, MDK - Białystok oraz ZPO- Białystok.

Uczniowie stworzyli małą staropolską osadę budowaną naturalnymi i tradycyjnymi sposobami.

Praca została doceniona. Uczniowie uzyskali 3 miejsce na ok. 500 prac i uzyskali tytuł Laureata.

• 21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Na początku imprezy Samorząd Uczniowski zorganizował ognisko z kiełbaskami.

Po ognisku każda klasa zaprezentowała swoją Marzannę oraz napisany przez siebie wiersz żegnający zimę. Następnie Marzanna została spalona. Dlaczego spaliliśmy ją? Marzanna jako kukła jest symbolem odchodzącej zimy, a zwyczaj jej topienia lub palenia jest znany od dawna. Ma on przywołać wiosnę i przynieść dobre plony w ciągu roku.

Odbył się również konkurs krzyku.  Wyłoniliśmy kilkoro najgłośniejszych zwycięzców.

To był przyjemny Pierwszy Dzień Wiosny.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

• 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

W tym dniu zachęcamy do założenia skarpet nie do pary.

Różnokolorowe skarpetki to symbol Światowego Dnia Zespołu Downa. Przyłączając się do akcji okazujemy solidarność osobom z dodatkowym chromosomem.

Sprawmy, by 21 marca był kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. Załóżmy tego dnia skarpetki w paski, kwiatki, serduszka.

Niech będzie kolorowo!!!

• "Dzień Babeczki"

• Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień Babeczki" .

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w postaci pysznych słodkości.

• Konkurs ortograficzny i z poprawnej polszczyzny

• W lutym 2024r. w naszej szkole odbyły się konkursy ortograficzny i z poprawnej polszczyzny, których celem było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

Dziś poznaliśmy zwycięzców.

Konkurs ortograficzny :

Miejsce I Zofia Żendzian

Miejsce II Karolina Babińska

Miejsce III Hanna Matyszewska

Wyróżnieni:

Julia Krzewska i Anna Chmielewska

Konkurs z poprawnej polszczyzny :

Miejsce I Natalia Sawicka

Miejsce II Anna Chmielewska