• Mecz Jagiellonia - Cracovia

• W sobotę 20 maja chętni uczniowie pojechali na mecz Jagiellonia- Cracovia, który odbył się na Stadionie Miejskim w Białymstoku.  Stadion gościł ponad 4 tysięce młodych uczestników. Mecz zakończył się remisem 1:1.

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• W Szkole Podstawowej w Radulach uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które miały na celu przygotować ich do udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Podczas specjalnych pokazów uczniowie mogli poczuć się jak ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu.

• Wycieczka do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego

• 12 maja uczniowie klas IV- VI mieli okazję odwiedzić Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Białymstoku. Dzięki nowoczesnemu systemowi cyfrowej projekcji obrazu 3D w rozdzielczości 4K mogliśmy obejrzeć historię lotnictwa. Zaawansowana technologia umożliwiła nam szybowanie balonem, sterowcem, samolotem i statkiem kosmicznym. Odkryliśmy tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. To była uskrzydlająca podróż!

• Turniej "Trójek Piłkarskich" w ramach programu "Trzymaj formę".

•

Uczniowie kl. VIII  w ramach programu "Trzymaj formę" zorganizowali dla młodszych uczniów Turniej "Trójek Piłkarskich".

TRZYMAJ FORMĘ ”

TURNIEJ „TRÓJEK PIŁKARSKICH ”

Kamil Sołowiński kl.VIII

Kacper Popławski kl. VI

Konrad Sołowiński kl.III

Bartosz Sadowski kl.VIII

Paweł Sikorski kl.V

Filip Rzędzian kl.IV

Patryk Augustynowicz kl. VIII

Tomasz Sadowski kl.V

Dawid Augustynowicz kl.IV

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU Kamil Sołowiński

NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU Igor Okuła

• Dzień Piżamy

• 4 maja uczniowie naszej szkoły spędzili dzień w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy.

Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach.

• Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Wydarzenie jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Bardzo dziękujemy pani Celinie Kalinowskiej i Monice Wójcik za przygotowanie apelu.

• "Czerwony kapturek" w wykonaniu uczniów klasy I

• 28.04.2023r.mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu klasy pierwszej. Przedstawienie przygotowała pani Iwona Koczewska.  Ten zorganizowany z olbrzymim zaangażowaniem spektakl teatralny został zaprezentowany uczniom z klas 0 - IV.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Nowy plac zabaw

• Oddano do użytku nowy plac zabaw. Dzieci małe i duże są zachwycone. Na zdjęciach dzieci  z oddziału "0'.

• Budowa sali gimnastycznej

• W Szkole Podstawowej w Radulach odbyła się sesja Rady Miejskiej. Budowa sali gimnastycznej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej w Radulach staje się rzeczywistością. Ksiądz Arkadiusz Ryłka poświęcił teren budowy. Pan Burmistrz Mariusz Dudziński , Pani Dyrektor Ewa Kaczorowska oraz Radni symbolicznie wbili łopatę pod budowę sali gimnastycznej.

Poniżej krótki film.

• Walentynki

• Z okazji Walentynek w szkole była poczta walentynkowa. Każdy mogł wysłać drugiej osobie coś miłego. Pani Katarzyna Urbanek zorganiowała  Walentynkowy Szkolny Turniej Rzutu Lotką.

Klasa VI razem z wychowawczynią  panią Kingą Porzebko postanowiła zorganizować akcję charytatywną, z której dochód przekazali ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii.

Na koniec dni odbyła się szkolna dyskoteka.