• Dzień Matki

•  Dzień Matki – to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.

Dzieci z klas I, II i III ten Dzień świętowały 27 maja. W każdej klasie odbyła się krótka część artystyczna. Dzieci słowami wierszy i piosenek wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Mamusiom. Mamusie były zachwycone popisami dzieci, na ich twarzach  malowało się wzruszenie i  duma ze swoich zdolnych pociech.  Po wspaniałych występach Mamy otrzymały upominki z okazji ich święta.

Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionych stołach. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

• Bezpłatne badania dzieci

• NIE nowotworom u dzieci

Fundacja Ronalda McDonalda i KATRYŃSKI FOUNDATION zapraszają w dniu 01.06.2022 roku dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

W czasie badań na pokładzie ambulansu obecni są Wolontariusze Fundacji Ronalda McDonalda. Badania są bezbolesne i bezpieczne. Czas potrzebny na badanie to około 15–18 minut. Po zakończeniu badań Rodzice otrzymują wynik oraz w razie konieczności poradę lekarską.

Lekarz będzie przyjmować w ambulansie Fundacji przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie ul. Kochanowskiego 1.

Więcej informacji poniżej.

• Projekt „Narwiańska Akademia Wiedzy”

•

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole uczniowie z klas IV-VIII uczęszczali na zajęcia Koła Przyrodniczego, Koła Fizycznego oraz Koła Matematycznego.

Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach projektu „Narwiańska Akademia Wiedzy”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Oś Priorytetowa IX Rozwój Lokalny, Działanie 9.1 Rewitalizacja Społeczna i kształtowanie kapitału społecznego. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu zrealizowano następujące działania: przeprowadzenie 60 godzin zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe oraz kompetencje matematyczno-przyrodnicze, doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK, przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz wykorzystania narzędzi TIK, organizacja wyjazdów edukacyjnych dla uczestników kół zainteresowań.

Celem zajęć dodatkowych było rozbudzenie wśród uczniów głębszego zainteresowania otoczeniem przyrodniczym oraz naukami ścisłymi, biologią, fizyką i matematyką oraz kształtowanie umiejętności obserwacji i opisu zjawisk zachodzących w przyrodzie. Zajęcia miały charakter doświadczalny, aby pobudzić pasję badawczą wśród uczestników i zachęć do obserwacji nierozerwalnych związków fizyki z przyrodą, biologią, i matematyką. Zajęcia miały uczyć przez zabawę, obserwację , doświadczenie. Dzięki projektowi nasza szkoła została wyposażona w pomoce dydaktyczne z zakresu biologii, przyrody, fizyki i matematyki na ogólną kwotę 36 533,35zł. Zakupiono m. in.: monitor interaktywny, mikroskop cyfrowy, 6 mikroskopów optycznych, zestawy preparatów mikroskopowych i zestawy do mikroskopowania, modele z zakresu anatomii człowieka, zestawy doświadczalne z fizyki, program multimedialny do matematyki w zakresie nauczania klas 4-8 oraz wiele innych pomocy dydaktycznych. Pomoce te bardzo wzbogaciły i uatrakcyjniły prowadzone zajęcia, a uczniowie bardzo chętnie i z zainteresowaniem z nich korzystali.

W ramach wyjazdów edukacyjnych uczniowie mieli okazję odwiedzić EPI- Centrum Nauki w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, znajdujące się w kampusie uniwersyteckim w Białymstoku oraz Narwiański Park Narodowy.

Jak przebiegały zajęcia, można zobaczyć w poniższej fotorelacji.

• Wycieczka do kina

• Uczniowie klasy II, III, V i VI SP w Radulach uczestniczyli w wycieczce do kina Hetman w Tykocinie. Obejrzeli film pt. "Za duży na bajki". Opowiadał on o  chłopcu, który musiał zrobić wielki krok w dorastanie. Wycieczkę  zakończyliśmy wizytą w lodziarni.

• Jumper Park Trampolin

• Uczniowie klasy IV,VII i VIII wybrali się na zajęcia sportowe do Jumper Park Trampolin w Białymstoku.  Zrelaksowani i naładowani pozytywną energią wrócili do szkoły.

• Warsztaty plastyczne.

• Dziś, dzieciaki z klas 0-III pod  bacznym okiem Pani Magdy wykonywały niespodzianki dla swoich mam, które podarują im już niedługo - na Dzień Matki.

Po raz kolejny dziękujemy bardzo Pani Magdzie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tykocinie za zaangażowanie, cierpliwość i kreatywność.

• Konkurs plastyczno- ekologiczny

• Uczennica klasy III Hanna Matyszewska otrzymała wyróżnienie w XVII Regionalnym Konkursie Plastyczno- Ekologicznym pt. "Magia leśnej przyrody w wierszu Na Jagody Marii Konopnickiej" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Rudka i Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

• Sprzątanie Narwiańskiego Parku Narodowego

• Uczniowie klasy IV i V odwiedzili Kurowo, czyli siedzibę Narwiańskiego Parku Narodowego. W ośrodku przyrodniczym oglądali ekspozycję przyrodniczą o owadach, ptakach i ssakach, które zamieszkują  tereny rzeki Narwi . Na ekspozycji były również stoły multimedialne, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję sprzątania Narwiańskiego Parku Narodowego i otuliny. Uprzątnęli pobocza kilkukilometrowego odcinka drogi  prowadzącej od krajowej S8 do siedziby Narwiańskiego Parku Narodowego.