• UWAGA!

• KONKURS

PEDAGOG SZKOLNY OGŁASZA KONKURS

NA PLAKAT PROFILAKTYCZNY

pt. „Ci, którzy żyją w wirtualnym świecie, tracą prawdziwe życie”.

PRACE NALEŻY DOSTARCZYĆ DO

17.01.2023 ROKU.

OCENIANE BĘDĄ:

POMYSŁOWOŚĆ, ZGODNOŚĆ Z TEMATEM PRACY, POZIOM WYKONANIA.

ZA NAJLEPSZE PRACE PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY.

• Jasełka

• Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klasy pierwszej. Program jasełek przedstawiał w sposób oryginalny i bardzo wymowny objawienie Daru Bożego Narodzenia.

Wszystkim uczniom i ich rodzinom

życzymy:

wesołych, zdrowych

i rodzinnych

Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia zostały wykonane kamerą zakupioną w ramach programu "Labolatoria przyszłości".

• Przedstawienie teatralne pt. "Wyprawa Świętego Mikołaja"

• Dnia 16.12.2022r. dzieci klas 0-III miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Wyprawa Świętego Mikołaja" w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja "Magik" w Białymstoku. Razem z reniferem Rudolfem i elfami dzieci pomagały Mikołajowi pakować najcenniejsze prezenty: miłość, bliskość, serdeczność i optymizm.

• Warsztaty plastyczne

• 16 grudnia 2022r. w Oddziale Przedszkolnym odbyły się przedświąteczne warsztaty plastyczne, które poprowadziła Pani Magdalena Sobolewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tykocinie. Dzieci wraz z Rodzicami wykonały bombki 3D.

Dziękujemy Pani Magdzie za przyjęcie zaproszenia i przygotowanie fantastycznych zajęć.

• Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

• W szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Udział brali chętni uczniowie z klas IV-VIII.

Klasyfikaja dziewcząt:

I miejsce - Magda Milewska kl. VII

II miejsce - Natalia Dąbrowska kl. VIII

III miejsce- Patrycja Żędzian kl.VIII

Klasyfikacja chłopców:

I miejsce - Dawid Babiński kl. VII

II miejsce - Kacper Popławski kl. VI

III miejsce- Kamil Sołowiński kl. VIII

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Mikołajki

• 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

Tak było i w tym roku. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne mikołajki. Mikołaj z pomocnikami odwiedzili wszystkie klasy częstując uczniów słodyczami. Dodatkowo, każdy mógł wybrać sobie z koszyczka jedną ozdobę wydrukowaną na drukarce 3D (bałwanka choinkę, gwiazdkę, mikołaja...itp.).  Tego dnia każdy w szkole ubrany był  na czerwono, miał założoną  mikołajkową czapkę albo rogi renifera.

To był bardzo wesoły dzień!

• Wycieczka do Warszawy klas IV-VIII

• Dnia 25  listopada uczniowie klas IV – VIII wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Była to wycieczka dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „ Poznaj Polskę”. W drodze do oraz ze stolicy pani przewodnik opowiadała nam i wskazywała miejscowości, z którymi związana jest historia naszego kraju oraz słynne postacie niegdyś tam mieszkające.

Pierwszym punktem programu było Muzeum Warszawy znajdujące się na Rynku Starego Miasta - Warszawskiej Starówce. W muzeum zgromadzono 7352 muzealia ze zbiorów liczących 300 tysięcy przedmiotów. To wyłącznie oryginały: rzeczy codzienne i odświętne, dzieła sztuki i przedmioty użytkowe, pamiątki po ludziach i wydarzeniach tzw. „ Rzeczy warszawskie” Pokazane one są  w 21 gabinetach tematycznych. Spacerując po wnętrzach gabinetów, można znaleźć wyróżnione eksponaty oraz ich obszerniejsze opisy umieszczone na szarych tablicach.

Z Muzeum Warszawy udaliśmy się na Zamek Królewski, gdzie pod okiem przewodnika dzieci miały okazję podziwiać przepiękne XIV wieczne wnętrza. Zamek Królewski to dawna siedziba władców Polski. Zachwycają tu swoją okazałością i  przepychem królewskie apartamenty oraz Sala Tronowa. Pani przewodnik zwróciła także naszą uwagę na oryginalne obrazy Rembrandta i płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, które zostały wykorzystane podczas odbudowy zniszczonej po wojnie Warszawy.

Po wizycie na Zamku Królewskim dzieci miały okazję uczestniczyć w grze miejskiej. Dzięki tej grze  wybraliśmy się  w podróż po Warszawskiej Starówce,   poznawaliśmy i  próbowaliśmy  zrozumieć  historię Starego Miasta, a także zobaczyć atrakcje – te znane i te ukryte.  Grę rozpoczęliśmy na Rynku Starego Miasta zaczynając od Kolumny Zygmunta i podążaliśmy określoną trasą. Gra miejska była bardzo ciekawą i emocjonującą  alternatywą dla tradycyjnego zwiedzania  Warszawy.

Na koniec naszej wizyty w Warszawie odwiedziliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego - Magiczny Botaniczny”. W rozświetlonym Magicznym Botanicznym wybraliśmy się na zimowy spacer alejkami gdzie odkrywaliśmy sekrety ze świata fauny i flory, które przepięknie obrazowały iluminacyjne rzeźby. Naszą uwagę zwrócił  rozświetlony dywan tulipanów oraz  sympatyczne trochę „przerośnięte” wiewiórki oraz pełen gracji jeleń, czy kolorowy koliber jak i zmieniający kolory wielki pająk..

Wycieczka była bardzo pouczająca i na pewno zostanie na  długo w naszej pamięci.

• DRUKARKA 3D

• Nasza szkoła dzięki udziałowi w programie "Labolatoria Przyszłości" posiada Drukarkę 3D. Takie świąteczne  cuda udało się wydrukować.

• Wycieczka do Warszawy klas I-III

• 25 listopada kl I, II, i III pojechały na wycieczkę do Sochaczewa i Warszawy.

W Sochaczewie zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Oglądaliśmy stare pociągi i zabawne pojazdy szynowe. Najbardziej podobały nam się makiety z ruchomymi kolejkami.

W Warszawie zrobiliśmy zdjęcie na Placu Zamkowym z Kolumną Zygmunta w tle. W Zamku Królewskim podziwialiśmy piękne komnaty, sale tronowe, portrety władców, obrazy Jana Matejki i malarza Warszawy – Canaletto. Spacerując z przewodnikiem po Starym Mieście przypomnieliśmy sobie legendy o Warsie i Sawie, Syrence, Bazyliszku. Poznaliśmy legendę „O pękniętym dzwonie” i ‘Kamiennym niedźwiedziu”.

To był naprawdę ciekawy, pełen wrażeń dzień.