• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • DNIA 4 LISTOPADA                             Zobacz obraz źródłowy

             Z  OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO   DNIA  POSTACI  Z  BAJEK

            PRZEBIERAMY SIĘ ZA SWOJEGO ULUBIONEGO

            BAJKOWEGO      BOHATERA !!

            W TYM DNIU WRÓŻKI, KRÓLEWNY, MISIE, MYSZKI,

            W SZKOLE SĄ MILE WIDZIANI !!!

             

            Biblioteka oraz Samorząd Uczniowski

          • OGŁOSZENIE

          • Drodzy Rodzice

            Na podstawie porozumienia zawartego przez Gminę Tykocin a Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej EURODENT Agnieszka Cimochowska istnieje możliwość sprawowania opieki stomatologicznej w gabinecie szkolnym, powierzonym Podmiotowi leczniczemu na rzecz uczniów szkół podstawowych i przedszkoli zlokalizowanych na terenie Gminy Tykocin.

            Pomysł leczenia dzieci w gabinecie szkolnym wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem z próchnicy występuje u 90% najmłodszych pacjentów w Polsce. Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie                z małych miejscowości, stanowi duży problem. To obszary, na których brakuje wykwalifikowanych stomatologów, a do kosztów leczenia dochodzą jeszcze opłaty za dojazd na wizytę w innym mieście. Nie pozostaje to bez wpływu na stan uzębienia dzieci i młodzieży. Co drugi trzylatek ma problem           z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14% dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu.

            Nowocześnie wyposażony  gabinet będzie służyć pacjentom nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie będą ponosili dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do lekarza stomatologa.

            Telefon do kontaktu : 726 939 494

          • Pokaz historyczny

          • Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Lublina zaprezentowała obyczaje, kulturę epoki śedniowiecza oraz uzbrojenie rycerzy.

            Uczniowie brali czynny udział w tej lekcji historii.

            Uczestnicy dowiedzieli się jak działało dawniej prawo i w jaki sposób je egzekwowano.

            Po przedstawieniu chętni uczniowie mogli  przyjrzeć się dokładnie rycerskim akcesoriom.

            Była to wspaniała lekcja historii, która w dostępny i przyjemny sposób przybliżyła nam realia epoki średniowiecza.

             

             

          • Poznajemy Photona

          • W tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich pasji, zainteresowań oraz umiejętności podczas zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

            Dziś dziewczęta z kl. II miały możliwość zapoznać się z niezwykłym robotem edukacyjnym – Photonem. Robotem można sterować za pomocą tabletu, na którym zainstalowana jest aplikacja. Dziewczęta uczyły się wszystkiego od podstaw – ruchów, kierunków, kolorów czy wykonywania poleceń wskazywanych na ekranie. Z uwagą śledziły każdy ruch robota. Śmiechom i radości nie było końca.

            Za tydzień robota poznają chłopcy z klasy II.

          • Audycja Muzyczna

          •  

             

            Naszą szkołę odwiedzili muzycy z ARTE-MUZA Białystok, którzy przedstawili audycję muzyczną  pt.„Niezwykłe wybryki Doktora Muzyki”. Głównym bohaterem opowieści był Doktor Muzyka. Leczył swoich pacjentów posługując się muzyką, jako lekarstwem. Z dobrym skutkiem leczą się u niego pacjenci chorzy na smutek, złość, nudę i brak odwagi. W humorystyczny sposób Doktor Muzyka opowiada, jak należy stosować jego „leki”.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto dla każdej szkoły w Polsce, podczas którego dziękujemy nauczycielom i pracownikom oświaty. Jak co roku uroczyste obchody odbyły się również w Szkole Podstawowej w Radulach, gdzie nie zabrakło podziękowań.

            Świętowanie w naszej placówce rozpoczęło się od apelu, pełnego śpiewu i pięknych życzeń. Uczniowie przekazali nauczycielom własnoręcznie wykonane laurki. 

            Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego otrzymał od Pani Dyrektor symboliczny klucz do szkoły. Tego dnia uczniowie z najstarszych klas pełnili role nauczycieli. 

             

          • Wyjazd do KROKOSPOKO

          • ​​​​​

            Dwugodzinna zabawa czekała na dzieci z klas 0-III w Centrum Zabaw w Białymstoku. Uczniowie mieli dostęp do wszystkich atrakcji znajdujących się w środku: zjazd linowy, armatki, trampoliny, boisko do koszykówki i piłki nożnej, 4 rodzaje zjeżdżalni, wieża Spiderman'a. 

            Uśmiech na twarzach dzieci świadczył o udanej zabawie. 

          • Jumper Park Trampolin

          • Uczniowie klas IV-VIII udali się na wycieczkę do Jumper Park Trampolin. Mieli do dyspozycji wszystkie dostępne atrakcje. Każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie bardzo aktywnie spędzili  czas na trampolinach. 

             

          • Warsztaty w ramach projektu "Misja Muzeum"

          •  

            10 października, uczniowie  uczestniczyli w warsztatach z edukatorami z 7 oddziałów Muzeum Podlaskiego:

             

            • Muzeum Podlaskie w Białymstoku – Ratusz,
            • Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim,
            • Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku,
            • Muzeum Historyczne w Białymstoku,
            •  Muzeum Ikon w Supraślu,
            • Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy,
            • Muzeum w Tykocinie,
            • Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.

            Na wstępie w każdej klasie panie przedstawiły ofertę muzeum oraz założenia projektu. Uczniowie zapoznali się ze  specyfiką poszczególnych muzeów oraz  wykonali zadania związane z jego głównym założeniem, m.in. poznały tajniki malarstwa (podstawowe gatunki malarskie, etapy powstawania obrazów), proces pisania ikon, tworzenie herbu, rzeźby, biżuterii, wykonały prace plastyczne na temat muzeum oraz dawną grę. 

            Zajęcia te to pierwszy etap realizacji projektu. Bardzo podobały się wszystkim uczniom.

             

          • Wycieczka do kina Helios

          • Uczniowie klas IV-VIII odwiedzili kino Helios. Wspólnie obejrzeli film familijny pt. "Tedi i szmaragdowa tablica". Po skończonym seansie uczniowi wybrali się na pyszne i zdrowie desery jogurtowe. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był udany wyjazd.

          • PROJEKT MISJA-MUZEUM

          •  

            Projekt ma na celu udostępnienie oferty edukacyjnej, wystawienniczej i artystycznej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, w tym jego siedmiu oddziałów (reprezentujących m.in. takie dziedziny jak sztuka dawna, sakralna, rzeźba, dziedzictwo historyczne), uczniom z podlaskich wsi i małych miasteczek, w tym uczących się w nich dzieciom uchodźców z Ukrainy. W pierwszym etapie przewidziane są wyjazdy edukatorów muzealnych do wybranych szkół i organizacja w nich specjalnych pokazów zajęć interaktywnych z wykorzystaniem dzieł o wysokiej wartości. W drugim, w siedmiu muzeach gościć będziemy uczniów z wcześniej odwiedzanych szkół. Będzie to dzień spędzony na wystawach i warsztatach muzealnych, w szczególny sposób aktywizujący dzieci z Ukrainy.

            Miejsce realizacji projektu

            1. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce

            2. Zespół Szkół w Kalinówce Kościelnej

            3. Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku

            4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym

            5. Szkoła Podstawowa w Radulach

            6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ogrodniczkach

            7. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym

            8. Muzeum Podlaskie w Białymstoku – Ratusz

            9. Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku

            10. Muzeum Historyczne w Białymstoku

            11. Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

            12. Muzeum w Tykocinie

            13. Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim

            14. Muzeum Ikon w Supraślu

            Ogólna koncepcja projektu

            Specyfiką Podlasia jest duża ilość małych miasteczek oraz wsi, w których jedynymi instytucjami kultury są regionalne domy kultury, najczęściej „obsługujące” kilkanaście miejsc tego typu. Świadomość dostępu do narodowych dóbr kultury, które oferują podlaskie muzea jest niska, a placówki te cieszą się większą popularnością wśród mieszkańców dużych aglomeracji miejskich z całej Polski, niż w najbliższym sąsiedztwie, czego doskonałym przykładem jest Muzeum w Tykocinie, czy Muzeum Ikon w Supraślu. Aby w przyjemny i skuteczny sposób zapoznać mieszkańców tych miejscowości z zasobami kulturowymi muzeów organizujemy edukacyjne sesje wyjazdowe, podczas których odbędą się zajęcia interaktywne przeprowadzone w oparciu o wybrane zabytki oraz zaprezentowana zostanie szeroka oferta muzeów, zarówno edukacyjna, jak i wystawiennicza, a także propozycje działań pielęgnujących tożsamość narodową i upowszechniających dziedzictwo historyczne. W spotkaniach tych wezmą udział edukatorzy ze wszystkich oddziałów Muzeum Podlaskiego, prezentując swoje muzea, ich specyfikę, kolekcje – w atrakcyjnej formie działań edukacyjnych, także w oparciu o specjalnie przygotowane wydawnictwo (MISJA-MUZEUM), aktywizujących uczestników, także ukraińskich uchodźców, inspirujących do dalszych odkryć i działań twórczych, jak również budzących potrzebę uczestnictwa w kulturze. Na zakończenie każdej z takich wizyt (wrzesień-październik), uczniowie zostaną zaproszeni do odwiedzenia muzeów. Dzień spędzony w muzeum (październik-listopad) będzie obfitował w różnego typu wydarzenia: kuratorskie oprowadzanie po wystawach, warsztaty, „laboratoria z zabytkiem”, kreatywne odtwarzanie scen historycznych, itp. Projekt oprócz wysokich walorów kulturowych – udostepnienia narodowych dóbr kultury dla osób pozbawionych bezpośredniego do nich dostępu, w tym dla dzieci z Ukrainy, posiada wartości wynikające z integracji różnych grup narodowościowych, ma charakter wspólnototwórczy. Ważną jego częścią jest stworzenie podstaw do dalszej współpracy między Muzeum Podlaskim a szkołami zlokalizowanymi we wsiach i małych miasteczkach naszego regionu. Ponadto wierzymy, że przez jego realizację zyskamy w tych społecznościach stałych odbiorców oferty muzealnej, a co ważniejsze wiernych „ambasadorów” – Misji – Muzeum.

            Wszystkie działania w ramach projektu będą dla uczestników bezpłatne.

             

             

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • W 2022 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł 29 września.

            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

            Poniżej fotorelacja, jak uczniowie klasy  V i VI czytali książki swoim młodszym kolegom.

          • Turniej "Trójek Piłkarskich"

          • Klasyfikacja końcowa Turnieju "Trójek Piarskich" przedstawia się następująco:

             

            I miejsce 

            • k. Kamil Sołowiński kl. VIII
            • Maciej Sadowski kl.VI
            • Krystian Frankowski kl. V
            • Dawid Augustynowicz kl.IV

            II miejsce

            • k.Bartosz Sadowski kl. VIII
            • Dawid Babiński kl.VII
            • Michał Popławski kl.V

            III miejsce

            • k. Kacper Sikorski kl.VIII
            • Patryk Augustynowicz kl.VIII
            • Konrad Sołowiński kl. III
            • Adam Kondracki kl.III

            IV miejce

            • k. Satnisław Cimaszewski kl. VIII
            • Kacper Popławski kl. VI
            • Tomasz Sadowski kl. V

            Najlepszy zawodnik turnieju -Konrad Sołowiński kl.III

            Najlepszy strzelec turnieju -Kamil Sołowiński kl.VIII

             

             

          • Światowy Dzień Zwierząt

          • Jednym z najważniejszych w roku nietypowych świąt jest Światowy Dzień Zwierząt – uhonorowanie żyjących na naszej planecie istot. Wiele zwierzaków ma osobne święta, ale w tym jednym dniu możemy uczcić wszystkie jednocześnie.

            Na szkolnej gazetce uczniowie umieścili zdjęcia swoich zwierząt. 

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          •  

            "Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,

            aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,

            którzy razem uczą się, działają...,

            żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,

            żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,

            pilnował porządku i praworządności...

            to nie tylko praca, ale i walka...

            w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".

                                                                                                                                          Janusz Korczak

             

            30.09.2022r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kilka dni wcześniej kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których zachęcali do oddania głosu.

            Po przeliczeniu głosów wyłoniano następujących przedstawiecieli Samorządu Uczniowskiego:

             

            • Przewodniczący - Kamil Sołowiński
            • Zastępca - Oliwia Ołdziej
            • Skarbnik/Sekretarz - Martyna Marczak

             

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

          • Wizyta policjantów

          • 30.09.2022r. na zaproszenie Pani Kingi Potrzebko odwiedzili nas policjanci z Posterunku Policji w Tykocinie. 

            Policjanci rozmawiali  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

            Dużym  zainteresowaniem cieszyły się wśród młodzieży opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć a nawet przymierzyć kajdanki. 

            Największą atrakcją dzieci z klas 0-III była możliwość wejścia do środka samochodu policyjnego. 

          • Turniej Ringo

          • Klasyfikacja końcowa szkolnego Turnieju Ringo:

             

            I MIEJSCE

            • Oliwia Ołdziej kl. VIII
            • Natalia Dąbrowska kl. VIII
            • Bartosz Sadowski kl. VIII
            • Kamil Sołowiński kl. VIII
            • Patryk Augustynowicz kl. VIII

            II MIEJSCE

            • Izabela Moroz kl. VII
            • Martyna Marczak kl. VII
            • Lena Stec kl. VI
            • Natalia Sawicka kl. VI
            • Dagmara Sadowska kl. VI
            • Dawid Babiński kl. VII

            III MIEJSCE

            • Zofia Żendzian kl. VII
            • Karolina Babińska kl. VII
            • Magdalena Milewska kl. VII
            • Paweł Kluczyński kl. VII
            • Daniel Kulesza kl. VII
            • Kacper Popławski kl. VI

            IV MIEJSCE

            • Zuzanna Orzechowska kl.VIII
            • Julia Marciniuk - Wszędyrówna kl. VIII
            • Tomasz Sadowski kl. V
            • Stanisław Cimaszewski kl. VIII
            • Kacper Sikorski kl. VIII