• Uroczyste zakończenie roku szkolne 2021/2022

• 23 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Pani Dyrektor Ewa Kaczorowska, zastępca burmistrza Pan Robert Sidorski oraz Pani Anna Dudzińska fundator  stypendium dla najlepszego ucznia Szkoły Podstawowej w Radulach wręczali wyróżnionym uczniom nagrody i stypendia.

Najlepszą uczennicą w szkole w roku szkolnym 2021/2022 jest Natalia Sawicka, która uzyskała średnią 5,75. Otrzymała ona stypendium od Pani Anny Dudzińskiej.

Nagrodzono również uczennice, które aktywnie działały w Samorządzie Uczniowskim, zwycięzców Turnieju "1 z 10", najlepszego szachistę oraz osoby, które wypożyczyły najwięcej książek.

Po uroczystym wręczeniu nagród odbyła się część artystyczna w wykonaniu klasy VIII. Pożegnali się oni z wszystkimi pracownikami szkoły oraz uczniami z młodszych klas.

Gratulujemy wszystkim uczniom oraz życzymy Wam bezpiecznych i wesołych wakacji.

• Wycieczka do Parku Linowego FastPark

• Uczniowie klasy I,IV,V i VI pojechali do Parku Linowego FastPark. Każdy uczestnik wycieczki znalazł coś dla siebie. Uczniowie pokonywali różnego rodzaju przeszkody, zjeżdżali na zjeżdżalni, skalali na dmuchańcach, kręcili się na karuzeli. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to była udana wycieczka.

• Dzień tańca

• Pani Magdalena Sokólska prowadziła warsztaty taneczne, które zostały zrealizowane w ramach projektu  Etno Polska przez Port Kultury w Tykocinie. Dzieci i młodzież z  naszej szkoły poznały podlaski taniec "Łysy".

• "Ochrona Bociana Białego"- warsztaty ornitologiczno- przyrodnicze

• Uczniowie  klas I - VIII brali udział w warsztatach ornitologiczno-przyrodniczych "Ochrona Bociana Białego", które odbyły się w  Dworze Pentowo - Europejska Wieś Bociania.

Prowadzący Pan Adamem Zbyryt  potrafił zainteresować i przekazać wiedzę słuchaczom, którzy w trakcie zajęć nie omieszkali wziąć pana Adama w krzyżowy ogień pytań. Dwór Pentowo po raz kolejny okazał się gościnnym miejscem na tego rodzaju wydarzenia. Na koniec warsztatów odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

• Harmonogram zwrotu podeczników

•

Biblioteka informuje, iż do dnia 13.06.2022 r. należy dokonać zwrotu wszystkich lektur wypożyczonych przez uczniów. Podręczniki uczniowie będą zdawać w następujących terminach:

KL. VI - 8:45 - 10:00

KL.VII - 10:15 - 11:30

KL.VIII - 11:30- 12:45

Kl. IV - 8:45 - 10:00

KL. V - 10: 00- 11:15

Kl.I - 9:30 – 10:15

Kl.II - 11:20 - 12:00

Kl.III - 12:20 – 13:00

• Dzień Dziecka

•  Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy oraz można jeść bezkarnie słodycze.

W naszej szkole z okazji Dnia Dziecka obył się turniej jeden z dziesięciu.

Zwcycięzcami zostali:

I miejsce  - Piotr Dąbrowski kl. VIII

II miesjce - Martyna Marczak kl. VI

III miejsce - Tymon Pruszyński kl. IV

Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów (młodsze dzieci bawiły się na sali gimnastycznej). Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany i nie mógł odbyć się Dzień Sportu. Został on przełożony na najbliższy, słoneczny dzień.

• Dzień Młodego Pszczelarza w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie

• 31 maja uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w I edycji „Dnia Młodego Pszczelarza w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie”. Na terenie szkoły działa pokazowa pasieka, w której przyszli pszczelarze i rolnicy mogą - obserwować życie pszczół i praktykować pracę przy ulach.

Dzień ten był Dniem Otwartym w szkole. Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i  bazą dydaktyczną. Młodzież mogła spróbować dań kół gospodyń wiejskich, obejrzeć maszyny rolnicze i zmierzyć się z torem młodego terytorialsa.